Je to varování pro členy ČSSD, kteří právě hlasují, zda má smysl vstupovat do vlády s hnutím ANO Andreje Babiše: ANO už svoji parlamentní většinu má a dnes to znovu potvrdilo: koalici ANO + SPD + KSČM. A ke KSČM patří, nejen podle svého dnešního hlasování, i soc. dem. poslanec Jaroslav Foldyna; z komunistů se zas zdržel hlasování Jiří Dolejš a z „anistů“ Radek Vondráček. Externím velitelem koalice je prezident Miloš Zeman.

Číst dál...

Mezi dvěma zeměmi je plot; nepříliš vysoký ve srovnání s jinými podobnými ploty – ale stačí na to, aby nikdo nemohl přecházet sem a tam. Na jedné straně plotu stojí po zuby ozbrojená armáda konsolidovaného, vcelku mocného státu. A na druhé straně houfy ozbrojené kamením a zápalnými láhvemi. Je to válka?

Číst dál...

Proč nejvyšší polští představitelé, kteří přece nejsou exponenty útočné ruské politiky proti Evropě, zvou a s nejvyššími poctami přijímají českého prezidenta Miloše Zemana? A poskytují mu tak mediální prostor, aby dál, tentokrát i před novým publikem, bojoval za zájmy Moskvy – a proti své vlastní zemi, Evropské unii a Severoatlantickému společenství?

Číst dál...

Česká republika nemá většího škůdce svého dobrého jména, než je Miloš Zeman. A ta radost, když ho všichni vidí, jak z výšin své vojenské, chemické a rozvědčické znalosti rozsuzuje, která česká tajná služba je lepší! (Určitě tomu všemu dobře rozumí – vždyť byl zvolen v přímé volbě, a tak ví všechno!) Ministryně obrany jen podotkla, že s ohledem na utajované skutečnosti nemůže prezidentovy výroky komentovat...

Číst dál...