Soudce Jaromír Pšenica přečetl předlouhý seznam nedostatků, které se při stavbě mostu projevily, ale to byla jen ilustrace závěru: „soud neví, proč most spadl.“ Při stavbě mostů se u nás dějí tajemné věci, jejichž souvislosti a vzájemné vazby není lidský duch schopen pochopit...

Číst dál...

Komentář a glosa jsou jistě aktuální žurnalistické žánry; ale když mě zahltí práce a jiné úkoly a nestihnu komentář hned – většinou je to k tématu, které se mě obzvlášť dotkne a víc nežli jiné mě naštve – už je téma ztracené... Ale rád bych i teď, řekl několik (málo...) opožděných slov k tématu, které vlastně vůbec není vůbec tématem na komentář a patřilo by do rubriky malých duchovních zamyšlení. Tedy: opožděný komentář číslo 3 aneb: Co papež nepotřebuje.

Číst dál...

Komentář a glosa jsou jistě aktuální žurnalistické žánry; ale když mě zahltí práce a jiné úkoly a nestihnu komentář k nějakému dění hned – už je téma ztracené... Ale teď bych se rád prohřešil proti zákonu pohotového komentování a k některým již neaktuálním událostem se postupně ještě vracel, alespoň stručně...Tedy: opožděný komentář číslo 2: Bohuslav Sobotka a jeho Jihomoravané.

Číst dál...

Nejde samozřejmě jen o to, kde bude ambasáda: uznáním Jeruzaléma za hlavní město Státu Izrael Donald Trump, podle své zásady America First, především uškodil Spojeným státům americkým; několika jeho předchůdcům v úřadě se podařilo, že USA začaly být vnímány jako prostředník mezi Araby a Izraelem: tomu je nyní konec. Jaké to bude mít následky, jakým silám se tím otevírají do regionu dveře, to můžeme jenom tušit...

Číst dál...

Komentář a glosa jsou aktuální žurnalistické žánry; když mě zahltí jiná práce a jiné úkoly a nestihnu komentář k nějakému dění napsat hned – už je téma ztracené... Ale teď bych se rád prohřešil proti zákonu pohotového komentování a k některým událostem se ještě, alespoň stručně, vrátil. Tedy: opozděný komentář číslo 1: Zeman v Rusku.

Číst dál...