Zlý pracuje oběma rukama: jednou působí zlo – a druhou vyvolává přehnanou reakci proti tomuto zlu, až i ta reakce je zlo. Zleva a zprava – oběma rukama nás dusí. Jednou rukou působí, že křesťanští politikové neřeknou jasné slovo, mlčí anebo dokonce podporují zlo – a druhou, že právě to jasné slovo, které mu tak chybí, uslyší věřící člověk od někoho, kdo k takovému postoji nemá jiný důvod, než snahu získat křesťanské hlasy, ačkoliv sám je od křesťanství nesmírně daleko, v Pána Ježíše Krista nevěří a podle jeho učení nežije..

Číst dál...

Místo slíbené důchodové reformy, která by dlouhodobě zabezpečila systém, bodu číslo jedna Babišova volebního programu před čtyřmi lety, jsme byli svědky jen nesystémových dárků pro důchodce. Letos předseda ANO o důchodové reformě nehovoří – zato slíbil průměrný (průměrný!) důchod ve výši 20 tisíc korun. Ale nemyslí jen na důchodce: rodičovskou slíbil ve výši 400 tisíc korun. A to přitom nebude zvyšovat daně!

Číst dál...

Afghánské území opustil poslední americký voják. Prohra Západu, nejen Ameriky, celého Západu, s muslimským hnutím Taliban se završila. A celý svět si klade otázku PROČ? Díváme se na obrázky vousatých mužů v turbanech a dlouhých košilích s automatickými puškami v rukou a čteme zprávy o vraždách a násilí – a ptáme se znova a znova: proč? Proč tak rychle, proč tak náhle, proč takhle nelogicky?

Číst dál...

S komentáři k dramatickému vývoji v Afghánistánu se i v českých médiích roztrhl pytel. Ve Spojených státech amerických, zemi, která nesla a nese tíži afghánské mise měrou největší, je nastalá situace součástí vyostřeného politického boje. Bylo by nošením dříví do lesa opakovat všechny běžné názory a argumenty, které zaznívají. Přesto považuji za přínosné  začíst se do článků vydaných na některých webech amerických křesťanů, jejichž autoři se pokoušejí o hlubší perspektivu a konfrontují příčiny afghánské porážky s aktuálním stavem americké společnosti.

Číst dál...

Důchodci opravdu z velké části fandí Andreji Babišovi. Cítí to tak, že je téměř jedním z nich, myslí na ně a pomáhá jim. Tak nějak vnímám, že se těm sedmdesátníkům propojují vzpomínky na šťastnější časy mládí (opravdu šťastnější – byli mladí) se současným režimem... Tento postoj je velmi těžko prolomitelný. Prostě naše nejstarší generace na komunistický režim mnohdy vzpomíná podobně jako záložáci na vojnu, tudíž jí agent StB nevadí. A všechny současné politiky považuje za pěkné vejlupky, takže pro ni pan premiér nijak nevyčnívá.

Číst dál...