Dobré ráno! Tak jsme se dnes probudili do země, ve které si naprostá většina těch, kdo se obtěžovali k urnám, přeje, aby jim vládl předlistopadový agent StB a polistopadový dotační podvodník, nepoctivý podnikatel, lhář, demagog a člověk v obrovském střetu zájmů. Naprosté (i když naštěstí ne nadpoloviční) většině obyvatel nic z toho nevadí – a já nejsem s to říct, zdali je to víc etické selhání v tom, co všechno se nepovažuje za amorální – anebo selhání intelektu ve schopnosti číst a analyzovat informace. Protože i když definitivní rozhodnutí justice o Babišově estébáctví či o Čapím hnízdě ještě není k dispozici, fakta jsou tak jasná a jednoznačná, že člověk, který jen trochu uvažuje, nemá proč váhat. Pro jeho příznivce je i fakt, že Babiš je trestně stíhaným člověkem, jen další důkaz jeho kvalit bojovníka proti tradičním stranám. Domnívám se, že rovněž o sviňským metodách Babišova podnikání toho bylo zveřejněno dost na to, aby se slušný člověk od něj s odporem odvrátil. Neodvrátili se. Skoro třicet procent voličů se rozhodlo svěřit mu do rukou svoji budoucnost.
Říká se, že Češi jsou národ závistivý, že nepřejí druhému jeho úspěch: v případě Andreje Babiše to neplatí. Lidé v klidu posnídají chleba upečený v Babišových pekárnách, přikousnou uzeninu vyrobenou v jeho továrně, poslechnou si písničky z jeho rádia, nakouknou do jeho novin – a autobusem, na jehož pohonu se podílí řepka z Babišových polí, ho odjedou zvolit, aby byl předsedou vlády. Nic jim nevadí, že ročně vydělá miliardu korun čistá ruka, nic jim nevadí, že má – jen tak sobě pro radost, se ztrátou provozovanou – michelinskou restauraci na francouzské Riviéře: nic, nic, v případě Andreje Babiše Češi nejsou ani trochu závistiví.
Lékaři stávkují proti EET, které zavedl Andrej Babiš, kvůli EET se zavírají na venkově hospody, tisíce jsou lidí, kteří jsou na EET finančně škodní: ale nic nevadí, lidé to berou jako důkaz Babišovy schopnosti a síly.
Myslím, že je to jasné: znejistění a bezradní Češi hledali diktátora.
Ať nás nemate, že Andrej Babiš nevypadá jako Hitler anebo Mussolini: diktátor v Česku nemá působit jako voják či zápasník v profesionálním ringu. Diktátor v Česku získává body na tom, že je tak trochu směšný, že vypadá ustaraně, má brýle komicky posunuté na špičku nosu (podobně brýle nosil před padesáti lety jiný v Česku oblíbený Slovák Alexander Dubček) a stále není schopen naučit se opravdu dobře česky. Diktátor pro opuštěné a bezprizorné Čechy je jako jejich otec. Přísný otec. Fotr.