Je více politiků, kteří jsou ochotni přijít před protestující dav; ale znám jen jednoho, který je schopen vydat se (pravda, ve společnosti uniformované i neuniformované policie) davu očividně agresivně naladěnému, a to je Miroslav Kalousek. Davu, kde to smrdí fackami a kde také na facky dost brzy došlo. Nevím, jestli je to nějaký zásadní argument pro kvalitu Kalouskovy politiky či charakteru, ale je to nesporně doklad odvahy a statečnosti tohoto dlouholetého veřejného činitele...

My Češi jsme prazvláštní národ. T. G. Masaryk, který byl Čech volbou, nikoli svým etnickým původem, hovořil o dvou typicky českých vesnicích, jež se jmenují Kocourkov a Hulvátov. Při incidentu před Ministerstvem financí byly myslím výrazně zastoupeny obě.

Právě jsem se podíval na levicový, ale vcelku seriosní server novinky.cz. Rozhodně to není žádný fašistický anebo komunistický plátek. V anketě tohoto média hlasovalo přes padesát tisíc čtenářů a více než dvě třetiny z nich odpověděly: Ano, zasloužil si to.

Jsem členem národa, jehož desetitisíce příslušníků se veřejně, i když pravda pod pláštíkem anonymity, hlásí k fyzickému násilí jako k metodě pro řešení politických a ekonomických problémů. Jsou chvíle, kdy se na mou duši stydím za to, že jsem Čech.