B a j a j a

 

Veřejné mínění ne tak jednoznačně, ale pulicistika zřetelněji, se obracejí proti poslanci Zdeňku Kořistkovi, který, jak známo, řekl, že se jej ODS pokusila podplatit 10 miliony korun, aby hlasoval proti Grossově vládě. Což ODS popírá. A je to klasické tvrzení proti tvrzení.

Publicistika poplatná ODS se činí - a jak se zdá, má výsledky. Novinář Bohumil Pečinka dokonce ve své stati v týdeníku Reflex napsal, že dotyčné inkriminované  jednání se konalo v Ostravě a v Ostravě prý se toho namluví!

Ministr vnitra Bublan navrhl, aby se Kořistka a další dva účastníci jednání podrobili vyšetření na detektoru lži. Okamžitě nastartovala vlna zpochybňování detektoru lži. Přispěl k ní i článek místopředsedy ODS Ivana Langra.

Zdeňku Kořistkovi věřím, o podobných případech jsem slyšel, a to z relevantních zdrojů, ale nemohu uvést žádný důkaz, tak nikoho konkrétního nejmenuji, ani člověka, ani stranu. Ale ještě jednou zdůrazňuji, že Kořistkovi věřím.

Policie vyšetřuje, ale kdoví, co vyšetří.

Ve zcela zkorumpovaném prostředí má izolovaný pokus proti korupci nějak zabojovat paradoxní efekt. Korupci posílí. Údiv a rozhořčení ve veřejnosti pominuly či zeslábly, a poslanci Kořistkovi nakonec neuvěří skoro nikdo (je to pravda, nemá důkazy) a zkorumpované prostředí, posílené právě hlasitě zdůrazňovaným faktem, že Kořistka nemá důkazy, půjde s výrazem neviny svojí cestou dál... Lepší by snad bylo mlčet a na korupci neupozorňovat... Ne to, ne. Ale nejsme v pohádce: proti mnohahlavé sani nemůže nastoupit izolovaný a nevyzbrojený princ Bajaja. Ovšem kdo jiný, než takový ”blázen“ zvedne u nás svůj meč? Nikdo. A to je náš problém.