Jeden z největších přínosů české lékařské vědy je heslo docenta Miroslava Plzáka „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“. Příkladem toho, jak se dá poznatek z jedné vědní disciplíny s úspěchem aplikovat i v jiném oboru, je pak zahraniční politika Ruska a jeho spojence Sýrie. Žádný útok chemickými zbraněmi proti povstalcům syrská vláda neuskutečnila, ruští odborníci, kteří přišli na místo ihned po dobytí povstaleckého území, nenašli žádné stopy bojových plynů, k úspěšnému zatloukání patří, že se ignorují všechna relevantní svědectví a na každý nový důkaz se reaguje voláním, že chybí jediný důkaz.
A vetují se rezoluce v Radě bezpečnosti OSN.
Celý údajný útok chlórem zinscenovala Velká Británie, říká Rusko, je to velký úspěch britského filmu, Britové dokázali natočit přesvědčivé záběry v tisíce kilometrů vzdálené enklávě obklíčené syrskými vládními vojáky, skvělé výkony dospělých a zejména dětských herců, předstírajících otravu...
Mám tisíc výhrad k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi; mám tisíc výhrad k francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi a dost je toho, co mne vzdaluje od britské premiérky Theresy Mayové – ale ve chvíli, kdy nezvolili pohodlnou pštrosí politiku, nezačali říkat, že nejsou důkazy a nic se neděje, nýbrž dokázali zasáhnout přesně mířenými údery proti tak otřesnému válečnému zločinu, jakým je použití bojových plynů, jsem plně na jejich straně a mají moji absolutní podporu; jsou chvíle, kdy Západ je stále ještě Západ – a jsem hrdý, že moje země (přes hudrání Hradu a polovládního bolševika) je západním spojencem.
Čím dál hanebnější je politika Ruské federace, která zločiny syrského režimu kryje a podporuje a možná i aktivně inspiruje (Asad už dávno není pánem v té části Sýrie, kterou ovládá – v té je už pánem Kreml). Rusko se opět, jako jí bylo za časů nebožtíka SSSR, stává Říší zla.