Mezi hlavami evropských států nemá Česká republika většího, odhodlanějšího a úspěšnějšího nepřítele, než je prezident České republiky. Ve snaze převést pozornost na jiné pole obvinila Ruská federace, jak známo, naši zemi, že jed novičok, nasazený na britském území proti zběhlému ruskému agentovi a jeho dceři, mohl pocházet z Česka. Všechny relevantní zdroje to rázně odmítly. Co bych tak mohl v takovéhle situaci udělat pro Rusko a proti Česku? zamyslel se na Hradě Miloš Zeman. A přišel na to, je velmi inteligentní a vždycky vymyslí cosi, čím by co nejvíce uškodil své zemi.

Miloš Zeman zaúkoloval civilní rozvědku, aby zjistila, jak to s tím novičokem vlastně je: co když mu to dá příležitost zveřejnit, že Rusové mluví pravdu a Češi lžou? To by bylo něco!

Zeman zaúkoloval civilní rozvědku, ale nikomu neřekl, že stejný úkol zadal i rozvědce armádní – a vyšlo mu to! Civilní špióni zjistili, že ne, zatímco vojenští dospěli k závěru, že ano, že novičok se v Česku vyráběl, sice jen v malém množství a posléze byl zničen – ale cíle bylo dosaženo: věrohodnost České republiky utrpěla přinejmenším trhlinu.
K čemu jsou tajné služby, když nejvyšší velitel vykecává jejich zjištění v bulvární televizi, včetně toho, že se neshodnou, že tedy přinejmenším jedna je jaksi neschopná?

Česká republika nemá většího škůdce svého dobrého jména, než je Miloš Zeman.

A ta radost, když ho všichni vidí, jak z výšin své vojenské, chemické a rozvědčické znalosti naše hlava státu rozsuzuje, která česká tajná služba je lepší! (Určitě tomu všemu dobře rozumí – vždyť byl zvolen v přímé volbě, tak ví všechno!) Ministryně obrany jen podotkla, že s ohledem na utajované skutečnosti nemůže prezidentovy výroky komentovat. To prezidentův kancléř by to komentovat mohl, možná to brzy udělá – nemá totiž potřebnou prověrku na tajné skutečnosti, tak na rozdíl od ministryně může mluvit, o čem chce.

Ale o nás ve skutečnosti nejde, jde o Rusko. Moskevské Ministerstvo zahraničí už také pohotově Miloše Zemana pochválilo a prohlásilo, že britskou premiérku Theresu Mayovou uvědčil ze lži! Že (údajná, neprokázaná!) výroba malého množství jedu před lety ani zdaleko není důkaz, že letos použitý jed na druhém konci Evropy pocházel z Česka? To jedno. Důkaz je to, co za důkaz uznají orgány Sovětského svazu. Chci říci Ruské federace.

Ze strany Miloše Zeman je to skutečně, bez nadsázky, geniální, ale zcela odporný krok: dokázal vojenskou rozvědku České republiky, členské země NATO, změnit v rozvědku pracující ve prospěch ruské hybridní války, v dodavatelku munice k útokům na představitelku jiné země NATO.

Co říci na závěr? Dovede si někdo představit prezidenta kterékoli jiné evropské – asijské, africké, latinskoamerické země, jak se chová podobně jako Miloš Zeman? Ne, nedovede. Nikde na světě nemají takového prezidenta, jako máme my.