Byl jsem velmi zvědav, co jeho dobře placení zahraniční poradci napíší Andreji Babišovi za projev ke třicátému výročí Sametové revoluce. A jaké chování mu naordinují. 
Poradili mu především, aby svou pozici v tento den „vyfutroval“ pozváním ostatních premiérů skupiny V54.
A jistě mu poradili i moc hezkou kravatu v barvách české trikolóry (ovšem nejdřív si premiér uvázal kravatu s třemi barvami ve špatném pořadí, takže to byla trikolóra slovenská nebo ruská, leč v průběhu dne ji vyměnil za vázanku se správným pořadím barev; jak symbolické!).
Poradci Andreji Babišovi prostě poradili, aby se k výročí postavil čelem. Takže tentokrát nepoložil věnec k pamětní desce v podchodu na Národní třídě tajně a v hluboké noci (pod záminkou, že mu právě letí letadlo).
Poradci poradili Andreji Babišovi i další účinnou zbraň, totiž pokoru. Na to by nikdy sám nepřišel. A tak se na Národní třídě vystavil pískotu a výkřikům „Hanba“ – a ještě to komentoval slovy, že ti, kdo pískají a volají, vyjadřují svůj názor a že je dobře, že mohou vyjádřit svůj názor.
Ať již názor, anebo nenázor, faktem ovšem je, že je to skutečně hanba, když památku obětí režimu uctívá někdo, kdo tomuto režimu sloužil mimo jiné i jako agent režimní tajné policie. Tedy – nevadilo by mi to, ba naopak, vážil bych si takového člověka, kdyby ovšem prodělal mravní přerod. Kdyby se opravdově obrátil – a dokázal to skutky. Vážím si všech bývalých komunistů – jsou-li ovšem skutečně bývalí. Nepokračují-li ve svém jednání, jež je zavedlo do řad zločinné totalitní strany, i dnes, jen v jiném dresu – což je příběh právě Andreje Babiše.
Nepochybuji ani na vteřinu, že kdyby – hrůza pomyslet – režim nepadl, a jevilo se nám to tak skoro všem, že za našeho života jistě nepadne, byl by dnes Andrej Babiš nepochybně hodně vysokým komunistickým exponentem. Teď ovšem mluví o tom, že svého členství v komunistické straně lituje. Projev, který přečetl v Národním muzeu (a pokud jsem dobře vnímal jeho mimoverbální signály, četl ho nerad), byl plný pokory, uznání vůči disidentům a díků. Ach, Bože!
Svého působení v roli agenta Bureše ovšem nelituje, toto působení popírá. Jako každý vykradač chat anebo jiný přestupník přiznává jen to, co už nejde popírat – to ostatní zatlouká a zatlouká a lže. Není pravda, jak řekl Andrej Babiš ve svém projevu v Národním muzeu, že se z tohoto obvinění před soudy očistil.
Není pravda nic z toho, co Andrej Babiš na den třicátého výročí Sametové revoluce udělal anebo řekl.