Andrej Babiš nějak přestal mluvit o tom, že senátní a komunální volby jsou referendem o vládě Petra Fialy. Po druhém kole voleb do Senátu mu toto jeho, jak to říct, pojetí voleb, ve kterých se ovšem podlezákona o vládě nerozhoduje, naopak připomínají vládní politikové. Právem. Za Babiše nebylo líp, řekli voliči
Senátní debakl hnutí ANO je velký a skutečně přesvědčivý. Čísla jsou známá: zisk pouhých tří senátorů pro ANO je vzhledem k vynaloženým prostředkům ledová sprcha.
Nejvíc Andreji Babišovi leželo na srdci město Jihlava s okolím. Do druhého kola se spolu se současným předsedou Senátu Milošem Vystrčilem z ODS dostala loutka Andreje Babiše Jana Nagyová – ne snad obviněná, nýbrž přímo obžalovaná v kauze Čapí hnízdo. Celý národ se bavil její odpovědí na otázku, s čím v horní komoře parlamentu začne. „Vejdu do dveří a požádám o imunitu,“ pravila. Nejde jen o to, že tím prozradila svoji motivaci, ta je i bez takového prohlášení naprosto jasná, ale i především o to, že o místo v Senátu se uchází někdo, kdo si ani nepřečte zákony, kdo neví, že imunitu získává člen parlamentu automaticky zvolením a žádat o ni nemusí.
Před druhým volebním kolem uspořádal Andrej Babiš v Jihlavě tříhodinovou show s účastí všech politických hvězd svého hnutí a zpěváka Bohuše Matuše. Miloš Vystrčil však přesto zvítězil, když získal 23 274, to je 60,03 procenta hlasů.
Ale nejzábavnější historka se odehrála nikoliv Jihlavě, nýbrž v Praze 6. Zastánce obyčejných lidí Tomio Okamura se odebral z novostavby své úžasné vily k volbám. Tomio Okamura, zákonodárce, člen parlamentu, předseda hnutí, které samo do Senátu kandiduje, se rozhodl, že senátní volby v Praze 6 zbojkotuje, protože se mu nelíbil tamní kandidát Jiří Růžička. Řádnému pracujícímu občanovi Tomiovi Okamurovi nestačilo, že by mohl hlasovat pro jiného kandidáta, to by bylo málo. Vzal do svých rukou právě volební lístek se jménem Jiří Růžička, natrhl jej, vložil do obálky a vhodil do urny. Až dodatečně se zákonodárce Tomio Okamura dozvěděl, že i natržený lístek je platný – a že přispěl ke zvolení Jiřího Růžičky už v prvním volebním kole. Pro Růžičku bylo odevzdáno celkem 18 301 hlasů – a právě ten třístý první byl hlas Tomia Okamury, to je naprosto jasné.