Vážení a milí čtenáři Skleněného kostela,

 

Obracím se na Vás s prosbou. V současné době probíhá v naší zemi registrace potratového přípravku RU-486 (Mifegyne).

 

O co se jedná:

 

Mifegyne s účinnou látkou Mifepriston je chemická forma potratu - usmrcení nenarozeného dítěte během prvních devíti týdnů těhotenství. RU-486 byl původní pracovní název.

Žena dostane na gynekologii tablety mifepristonu, který ničí děložní výstelku zajišťující dítěti okysličení a výživu. Žena je následně odeslána domů. Po 48 hodinách dostane na gynekologii tablety misoprostolu (prostaglandiny) k vypuzení těla dítěte. Pokud krvácení začne doma, má se žena dostavit s tělem vypuzeného dítěte do nemocnice, aby bylo možné lépe ověřit, že nezůstaly zbytky tkání v těle matky. Po týdnu se žena musí dostavit ještě jednou na kontrolu.

 

Ve věci proti zavedení pilulky na trh lze intervenovat následovně:

 

- požadovat telefonicky, e-mailem nebo dopisem zastavení registrace (prosíme o zaslání kopie naTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) u ministra zdravotnictví: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., předsednictvo TOP09 – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a Nordic Pharma, distributora firmy Exelgyn, výrobce RU-486, usilující o registraci v ČR – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

- rozšířit prosbu zrušení procesu registrace

- prosit Boha o dar moudrosti a odvahy pro politiky, aby (mlčením) neschvalovali další formu usmrcování dětí před narozením.

 

Proč odmítat RU-486:

jedná se o další způsob, jak zabít dítě před narozením;

přesouvá psychologické břemeno z přímého zabití dítěte na ženu;

nechává ženu se všemi riziky domácího potratu osamocenou (vykrvácení, šok, komplikace);

podání přípravku na specializovaném zdravotnickém zařízení pod dohledem lékaře nic nemění na tom, že následně žena odchází a během následujících dvou dní může potratit mimo dohled lékaře;

- prodlužuje trauma z potratu a umírání na tři dny se všemi psychickými dopady;

- vytváří falešnou iluzi, že se jedná o méně závažnější metodu než chirurgický potrat;

hrozí, že chemický potrat bude vnímán jako forma antikoncepce.

Proč jej někteří lékaři preferují:

- přesouvá psychologické břemeno z přímého zabití dítěte z lékaře na ženu

 

Více si prosím přečtěte na stránkách Hnutí pro život:

 

http://prolife.cz/?a=24&id=142

http://prolife.cz/?a=45&id=141

 

Nepřihlížejme pasivně zabíjení nenarozených dětí a aktivně protestujme proti zavedení tohoto přípravku. Matky potřebují podporu, aby si ponechaly dítě a ne další způsob, jak se dítěte zbavit. Spolknout pilulku je příliš jednoduché a rychlé. Dítě už matce ale nikdo nevrátí.

 

Mgr. Markéta Fránková, Ph.D.