Prezidentské volby v USA se blíží. Duel, o jehož personální obsazení se tamní občané v primárkách postarali, je ostuda a nastavené zrcadlo americké společnosti. Kdybych byl americký volič, měl bych strašné dilema. Asi bych volit nešel (protože od minulých parlamentních voleb ani u nás už nevolím menší zlo, tedy za každou cenu stranu, která má šanci překročit práh 5 %). Takže bych možná volil alternativního kandidáta, který sice nemá šanci, ale stojí za to.

 

Hodnocení v jednom komentáři ve Skleněném kostele, že Donald Trump je konec a deviace tradičních novoanglických ctností, je přesná. Kladu si otázku, proč jej přesto, co se o něm ví (a v USA se toho asi ví ještě více), podporuje mnoho konzervativních osobností a křesťanů, kteří svou víru berou vážně (byť asi většina se skřípěním zubů).  Viz např.: https://svetkrestanstva.postoj.sk/17596/republikan-trump-rozdeluje-americkych-katolikov. Je to jenom proto, že jim tak ublížila Obamova administrativa, v níž paní Clintonová hrála významnou roli?

Hillary Clintonová představuje možná přechod od demokratické legislativní i praktické eroze tradičních hodnot k aktivní perzekuci těch, kteří nastolený trend odmítají přijmout. 

Já za tím vším (přiznám se, že intuitivně), cítím něco hlubšího. Je známo, že Clintonová je velkou podporovatelkou Planet Parenthood a aktivní šiřitelkou LGBT agendy. Jsou-li pravdivé citace z konference, kde měla hovořit o tom, že práv a svobod pro LGBT menšiny bylo dosaženo, ale nyní je třeba dosáhnout změny „nenávistného“ učení církví, změny smýšlení v křesťanských rodinách (nejlépe přes děti a jejich názorovou formaci), pak se zde rýsuje plán vpravdě ďábelský, jehož nebezpečnost ani nelze vyjádřit.


Mám-li v obci, kde žiji a pracuji, hulvátského blba, který jezdí z hospody ožralý, arogantně nerespektuje žádná pravidla, je to hodně nepříjemné. Ale mít v obci uhlazeného manipulátora, který, zaštítěn řečmi o obecném blahu, si chce z obce udělat svoji trafiku (přesně ten případ vidíme v nedaleké obci), je to daleko horší.


Američané sklidí, co zaseli. Minimálně republikánští voliči měli možnost vybrat kandidáta, který by mohl být důstojným prezidentem USA. A podle toho, co dnes vidíme, mohl vyhrát. Namísto toho vybrali Donalda Trumpa. Demokraté jsou už natolik zkažení, že tam výběr dobrého prezidenta asi nepřipadá v úvahu...