„Zajímavý a řekla bych podstatný komentář,“ napsala kolegyně, když posílala odkaz na článek Adama Drdy, který polemicky rozebírá jiné dva články s tématem Andrej Babiš.
http://www.bubinekrevolveru.cz/tabery-balastik-babis-jedna-ceska-tradice

Musím s ní souhlasit.
Už dlouho jsem nečetl něco tak přesného, analytického, jasně jasná fakta pojmenovávajícího
a přitom tak aktuálního a pro čecháčkovou masu "intelektuálů" a "umělců" tak usvědčujícího
a tak smutného.

A tak na to odkazuji.

Adam Drda se v závěru svého článku odkazuje k Václavu Havlovi: i to je, žel Bohu, přesné. Říkám si totiž často, co by psal dnes Václav Havel, kdyby byl živ, zdráv a silen a nezatížen manželstvím s Dášou Veškrnovou: nějak takto by psal (ovšem že formulačně lépe) – ale v tomto duchu a smyslu.
I Drdovo srovnání dneška s dobou rané normalizace sedí, žel.

Nevím, kolik čtenářů Skleněného kostela pravidelně sleduje českou politiku – ale většina ano, soudě podle čtenosti článků v oddíle Glosy a komentáře.
Ale vím, že ne všichni, někteří českou (stranickou) politiku vědomě ignorují.

Prosím – lze ji, zatím, ignorovat: nikdo nás, zatím, nenutí chodit mávat do průvodu a nekontroluje účast. A nestíhá neúčast. Ale jedno je jisté: totiž že politika neignoruje nás.

 

* * *

"Je to výborný článek. V devadesátých letech jsem měl takové přirozené přesvědčení, že moje generace je lepší než ta normalizační. Ale to byl omyl, stačí nám mnohem menší tlak, a skládáme se... V totalitě, která nastává, nebude nutné chodit do průvodů (jako za druhé světové války nakonec nebyly nutné plynové masky), vše bude měkčí, mnohem méně brutální, víc založené na svádění než na nátlaku. Je mi z toho smutno" kometoval Drdovu stať pro Skleněný kostel Michal Fránek