V křesťanském prostředí jsou velmi časté negativní názory na Pirátskou stranu.
Toto je moje kopí zlomené za piráty.
Piráti jsou mladí a jistě v lecčems podléhají silným negativním módním trendům – ale nejsou v tom vlastně horší než jiné strany. Jsou však upřímní. Mají opravdovou vůli sloužit společnosti, tak silnou, jak jsem to ani nezahlédl u nikoho jiného.
Myslím, že pro české piráty platí Goethovo „ať mošt sebebláznivěji se chová, přec bude vínem naposled“ (z ostatních stran už věru žádné dobré víno nebude).
Že jsem volil dobře, o tom mě piráti přesvědčili hned po volbách, když se je Miloš Zeman pokusil zkorumpovat nabídkou, že pro ně s Babišem vytvoří nové Ministerstvo digitalizace. Celé nové ministerstvo! Mladý Ivan Bartoš ministrem a v ruce by měl desítky koryt, která by mohl rozdávat, pro každého funkcionáře pirátů nejmíň jedno fungl nové koryto! A oni měli morálku a sílu odmítnout – kdo jiný by to dokázal? Lidovci určitě ne. (Ovšem je pravda, že mladým lidem se nabídky odmítají snáz – starší člověk už chytá příležitost za pačesy, ale mladíci si můžou myslet, že ještě – třeba za deset či za patnáct let – přijde něco lepšího, tak co!)
A když sleduji dění ve sněmovně, zcela pravidelně vidím a slyším, že vystoupí iks poslanců z různých stran – a žvaní; pak přijde pirát, je dokonale připravený a hovoří k věci.
Prostě dnešní mladí lidé jsou neporovnatelně vzdělanější, než jsme se měli možnost za bolševika vzdělat my – a je to poznat.