...

ŽÁDÁME státní zastupitelství, aby rozptýlilo pochybnosti veřejnosti, a důkladně se vypořádalo s množstvím oprávněných námitek, které se objevují ve veřejném prostoru.

A ŽÁDÁME státní zastupitelství, aby zveřejnilo celé odůvodnění rozhodnutí, protože u kauzy, která se týká premiéra země, to je ve veřejném zájmu.

Milí přátelé, na 28. září jsme ohlásili celorepublikové občanské akce nazvané Kroky pro demokracii. Je zřejmé, že kvůli událostem posledních dní tato regionální setkání dostanou mnohem silnější protestní náboj. Nedemonstrujeme za změnu verdiktu, ale důrazně žádáme jasné vysvětlení a zveřejnění celého odůvodnění.

Andrej Babiš stále zůstává v obrovském střetu zájmů, který poškozuje celý stát. Jako faktický vlastník Agrofertu ovlivňuje mnoho politických rozhodnutí, která mají vliv na zisk jeho firem. Jako mediální magnát ovlivňuje veřejné mínění ve svůj prospěch. Stále je vyšetřován kvůli možným daňovým únikům. A jako předseda vlády může navíc kdykoliv odvolat nejvyššího státního zástupce, který má přezkoumat zastavení Babišova stíhání. Něco takového je absurdní.

Proto je i nadále zcela nepřijatelné, aby byl takový člověk premiérem. Andrej Babiš nám dává stále víc a víc důvodů, aby to 16. listopadu na Letenské pláni nebyla oslava, ale demonstrace!

Mikuláš Minář
Milion chvilek pro demokracii

celý text na na: https://mail.google.com/mail/u/0/#inbox/FMfcgxwDrHwHkXbqBGQxHkLrsCNPfDWT