Kľúčová informácia sa týka tzv. šachovnicového sedenia. Veriaci v kostole môžu využiť lavice alebo stoličky takým spôsobom, že medzi obsadenými miestami ostane vždy jedno miesto voľné, a v každom nasledujúcom rade sa neobsadené miesto posunie o jedno do strany - tak, aby ľudia nesedeli v rade za sebou...

Číst dál...

Teoreticky, podle platných českých zákonů, nemůže být dodavatelem státu žádná firma patřící členovi vlády. Firma člena vlády ani nesmí pobírat dotace. Je naprosto evidentní, že tento zákon je masivně porušován Babišovým holdingem Agrofert. Babišův koncern získal na dotacích již 27,3 miliardy a Babiš je také hlavním dodavatelem biosložky pro státní podnik ČEPRO...

Číst dál...

S Christnetem nepolemizuji. Ale dnes udělám výjimku. Jaksi pedagogickou výjimku... Jedná se o na Christnetu zvedřejněný článek Víta Luštince Nechte mluvit Františka, který se vztahuje k celosvětově sledované kauze údajné podpory Svatého otce pro registrované svazky osob stejného pohlaví. Rozbor bychom mohli začít už od silně manipulativného titulku: Nechte mluvit Františka... To on někdo Svatému otci mluvit brání? Musí přijít Christnet, aby jej pustil ke slovu?

Číst dál...

Na Slovensku, kde je situace s šířením nemoci Covid 19 mnohem méně dramatická než v Česku, sáhla vláda Igora Matoviče k zákazu veřejných shromáždění, včetně veřejných bohoslužeb. Skleněný kostel přebírá v této souvislosti zprávu Tiskové kanceláře Konference biskupů Slovenska...

Číst dál...

Obnovený Mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze bude požehnán o slavnosti Nanebevzetí Panny Marie v sobotu 15. srpna 2020.


V pátek 14. srpna v předvečer žehnání obnoveného Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze bude jižní část náměstí od 14 do 21 hodin vyhrazena pro „Modlitební shromáždění v předvečer svátku Nanebevzetí Panny Marie“.


V sobotu 15. srpna v 10.00 hodin bude v chrámu Matky Boží před Týnem slavná bohoslužba, celebrovaná pražským arcibiskupem a českým primasem Dominikem kardinálem Dukou. Očekává se, že se všichni účastníci slavnosti požehnání sloupu do chrámu nevejdou. Proto bude na Staroměstském náměstí velkoplošná obrazovka, kde bude možné bohoslužbu sledovat.

Po mši svaté vyjde průvod z kostela na Staroměstské náměstí k Mariánskému sloupu, kde odezní projevy a Otec kardinál Dominik Duka obnovený Mariánský sloup požehná.


Celý prostor Staroměstského náměstí je 15. srpna 2020 9 do 15 hodin vyhrazen pro shromáždění na „Poděkování za uhájení města Prahy na konci třicetileté války a za uzavření Vestfálského míru, který ukončil třicetiletou válku, která zdevastovala Evropu“.

 

Šiřte prosím tuto zprávu mezi svými přáteli a známými.