František Schildberger ve vazbě: Meziřádky Náboženství Lyrika Politika – dvousetstránkový svazek kapesního formátu (no, tak do kapsy od saka). Pokud máte bližší vztah k tištěnému slovu než k elektronickému odrazu na obrazovce, můžete si v tomto výboru znovu přečíst politické komentáře i duchovní články, které vyšly ve Skleněném kostele, doplněné o několik krátkých textů a lyrických i ironických glos, které ve Skleněném kostele nevyšly.
Grafička Eliška Říhová namalovala na obálku řádky, mezi řádky pak ptáčka, srdíčko, andílka, taky kvítek a stylizovaný kostel, ale i injekční stříkačku s vakcínou na očkování – protože knížka je vlastně deník loňského roku 2021 od ledna do prosince, a tak je i připomínkou toho, co jsme žili, a dokladem, jak rychle zapomínáme, zejména na to těžké a nepříjemné...
Když deník, tak deník: na dovolené jsem byl loni v Liberci (pravidelní čtenáři Skleněného kostela, vzpomínáte?), takže jednou z postav knížky je i město Liberec.
Kde se dá knížka koupit? Jak to jen říct... Já je chápu! Knihkupci – a tím méně teď před Vánoci – si podobnou menšinovou literaturou nechtějí zatěžovat regály a pulty prodejen; nicméně když je o to požádáte a víte, jak se knížka jmenuje, kdo ji napsal a případně i kdo ji vydal, rádi vám (taková je zkušenost) ji objednají. Nebo si můžete knížku koupit v některých e-shopech (viz níže). Stojí necelá dvě sta.

Podpořte prosím touto formou Skleněněný kostel!

 František Schildberger: Meziřádky Náboženství Lyrika Politika, vydalo nakladatelství Carpe Diem v Brumovicích 2022

 

https://www.kosmas.cz/knihy/514554/meziradky

https://eshop.carpe.cz/16-proza