Tisíce lidí z Čech, Moravy a Slezska jsou očekávány v sobotu 22. dubna v Praze na Národním pochodu pro život a rodinu. Speciální vlaky ze severu a jihu Moravy jsou zcela zaplněny a přijede také řada autobusů z Vysočiny, jižních Čech či Zlínska.

Národní pochod pro život a rodinu začne v 10 hodin mší svatou, kterou bude celebrovat pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka v katedrále sv. Víta, Vojtěcha a Václava na Pražském hradě. Poté je připraven od 12 hodin v parku na Klárově u stanice metra Malostranská kulturní program. Ve 14 hodin se účastníci vydají na pochod centrem Prahy na Václavské náměstí, kde bude Národní pochod pro život a rodinu zakončen. Akci podpořila řada organizací a firem, např. České dráhy nebo Magistrát hl. m. Prahy.

Během kulturního programu na Klárově vystoupí herečka a fotografka Andrea Kerestešová, která s manželem čeká v létě narození jejich prvního dítěte. Ostravské Centrum pro rodinu a sociální péči připravilo výstavu s prorodinnou tematikou. Přítomní budou také vedoucí projektů Hnutí Pro život ČR – Linka pomoci, Nesoudíme. Pomáháme a Modlitby za nejmenší. Hnutí Pro život ČR připravilo sérii videospotů s osobnostmi, které považují podporu Národního pochodu pro život a rodinu za důležitou.

Národní pochod pro život a rodinu doprovází apel premiérovi ČR upozorňující vládu, že jediné, co stát nabízí párům čekajícím nečekaně dítě, je usmrcení nenarozeného dítěte. Hnutí Pro život ČR vyzývá k přehodnocení přístupu státu, aby rodiny čekající nečekaně zejména třetí dítě nebyly pod tak silným ekonomickým tlakem volit řešení, kterého později litují. Podle oficiálních statistik je početí třetího dítěte jednou z nejčastějších situací, kdy přicházejí nenarozené děti o život. V roce 2016 bylo usmrceno před narozením 20 300 dětí. Apel premiérovi Bohuslavu Sobotkovi podpořily osobními dopisy stovky rodin.

Hnutí Pro život ČR usiluje o záchranu životů nenarozených dětí a obnovu společenského i právního respektu k životu člověka od jeho početí do přirozené smrti.

http://hnutiprozivot.cz/zpravy/2639-na-narodni-pochod-pro-zivot-a-rodinu-prijedou-tisice-lidi