Milí a vzácní přátelé,
sobotní Letná bude zlomová. Naše požadavky z léta trvají. A trvá také Babišův nepřijatelný střet zájmů. Proto dáme Andreji Babišovi na Letné jasné ultimátum. Pokud neodstoupí k určitému datu (bude zveřejněno na Letné), vypukne další vlna protestů po celé republice.
Obrátíme se s konkrétní výzvou také na opoziční demokratické strany.
A především: představíme novou podpisovou výzvu, která pojmenuje dlouhodobý pozitivní cíl a co pro jeho dosažení může udělat každý z nás.
Kdo na Letné vystoupí? Například Václav Malý, Dana Němcová, Jaroslav Hutka, Dana Kolářová či Ivan Trojan. Zazní Modlitba pro Martu. Vystoupí také sedláci, kteří nás přijedou podpořit z celé republiky na traktorech, či Jana Filipová, která si řekla, že nebude tolerovat lži z premiérových úst, a zažalovala Andreje Babiše za tvrzení, že demonstranti proti němu byli zaplacení. Soud vyhrála a Andrej Babiš se jí má omluvit.
Máme nesmírnou radost z mailů a zpráv od lidí, kteří se chystají přijet na Letnou ze všech koutů republiky. Víme, že dorazí lidé z více než 1000 obcí! Z mnoha zemí světa přiletí na Letnou krajané, kteří si tuto mimořádnou událost nechtějí nechat ujít.
Pokud se chystáte na Letnou také, máme na Vás velkou prosbu. Mohli byste prosím dát ostatním vědět, proč na Letnou jedete a co je pro Vás ten hlavní důvod? Můžete to napsat na sociální sítě, rozeslat mail přátelům, anebo prostě jen zvednout telefon, zavolat několika lidem, říci své důvody a pozvat je, ať jedou s Vámi. Tohle funguje. Buďte osobní. Stojí to jen chvilku, ale je to ta největší věc, díky níž třeba dorazí na Letnou někdo, kdo by se jinak nerozhoupal. Své důvody, proč se na Letnou chystáte, můžete poslat i nám. Je to pro nás vždy obrovské povzbuzení. Děkujeme Vám! ;-)
Prosíme Vás, abyste si s sebou vzali transparenty, odkud jedete, a abyste si s transparenty dali vůbec záležet, protože několik fotografů nebude mít na starosti nic jiného než fotit transparenty. Vznikne z toho pak velká online galerie.
V současné chvíli nemáme dostatek dobrovolníků, kteří by pomohli s přípravou a hladkým průběhem akce. Sháníme ještě pár desítek lidí. Pokud byste nám chtěli pomoci, můžete se zaregistrovat a vybrat si, s čím pomůžete :). Letáky může vytisknout a rozdat každý i bez přihlášení.
Vezměte si s sebou prosím také svíčku na závěrečný společný zpěv hymny, termosku s čajem, dobré boty a teplé oblečení (i když to zatím vypadá, že venku bude hezky).
Prosíme všechny ochotné Pražany, aby nepražské zájemce pozvali po demonstraci na pivo. Kdy jindy můžete na jednom místě potkat tolik báječných lidí?
Milí a vzácní přátelé, moc se na Vás těšíme. Věříme, že v sobotu na Letné vznikne společenství, na které se nezapomíná.
Mikuláš Minář
Milion chvilek pro demokracii
P. S. Tak jako v roce 1989 zazní i tentokrát na Letenské pláni NÁMĚŠŤ. Pokud chcete, připomeňte si její slova, ať ji může společně zpívat plná Letná.
P. P. S. Pokud náhodou sháníte dopravu, mrkněte na mapu vypravovaných autobusů. Podívejte se také na mapu celorepublikových akcí 17. listopadu – koná se něco i ve Vaší obci?