Milí a vzácní přátelé,
před třemi týdny jsme společně opět zaplnili Letnou.
Na Letné jsme představili novou výzvu jasně formulující CO CHCEME. Během tří týdnů od Letné podepsalo tuto novou výzvu na https://www.milionchvilek.cz/ neuvěřitelných 200 000 lidí! Děkujeme Vám všem, kteří jste připojili svůj podpis a sehnali pár dalších lidí. Nesmírně si toho vážíme. S každým podpisem roste naše síla.
A tato síla bude opět potřeba. Kdoví, zda by bez jarních protestů byl nyní stále ještě ve funkci nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. A kdoví, zda bychom místo veřejnoprávní televize neměli v tuto chvíli již televizi vládní.
A dnes? Nejenže je Andrej Babiš opět trestně stíhaný, ale jeho masivní střet zájmů je v tuto chvíli s konečnou platností prokázán finálním auditem Evropské komise.
Reakce státní správy i premiéra Babiše jsou však snad ještě vážnější než výsledky auditu. Státní správa zcela zřetelně hájí zájmy Andreje Babiše, namísto zájmu občanů. Vypadá to, že ČR skutečně funguje jako Babišova firma. Premiér Babiš si navíc bere občany jako rukojmí, když říká, že Česká republika se proti výsledkům auditu bude bránit. Tím ztotožňuje sebe sama s Českou republikou.
Takový člověk nemá v čele vlády co dělat. Proto jsme se rozhodli nečekat až do ledna, ale reagovat na nepřijatelnou situaci ihned. Do Vánoc se tedy uskuteční následujících několik akcí.
1) ÚTERÝ 10. 12. v 18:00 v Praze na VÁCLAVSKÉM NÁMĚSTÍ (původně ohlášeno na Karlovo náměstí, avšak pro velký zájem přesunuto na Václavák). Odtud společný pochod na Hlavní nádraží, kde společně rozdáme desetitisíce informačních letáků. Na úterní akci naléhavě sháníme dobrovolníky.
2) PONDĚLÍ 16. 12. PO CELÉ ČR (kromě Prahy a krajských měst)
3) ČTVRTEK 19. 12. KRAJSKÁ MĚSTA kromě Prahy (můžete přijet do svého krajského města).
Protesty tedy začnou v Praze, ale chceme, aby se 16. prosince přelily do co nejvíce obcí po celé republice. A nakonec se dynamika protestů projeví v krajských městech 19. 12. Přítomnost Milionu chvilek po celé zemi je pro nás totiž nesmírně důležitá. Více informací a možnost registrace místních akcí najdete na https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe7Nag8CA_wJf7L8Cf9toz82QDlvS8TAZedTQZlzzZsMMJAdQ/viewform
ROZŠIŘTE TO DÁL!
1) Zvěte přátele na Facebooku, mailem i osobně.
2) Máme půl milionu letáků vyzývajících k podpisu nové výzvy a Andreje Babiše k odstoupení. Objednejte si jich třeba 500 nebo si libovolné množství sami vytiskněte.
3) Noste viditelně placku Milion chvilek. Ne kvůli sobě, ale kvůli ostatním. Když Vás potká někdo, komu záleží na demokracii, udělá mu to radost a dodá odvahu. Placky bývají k dostání na akcích Milionu chvilek.
Milí a vzácní přátelé, pokud dorazíte v úterý na Václavské náměstí, nezapomeňte si s sebou vzít křídy (ať zanecháme stopu), transparenty v češtině i angličtině (ať jsme vidět) a píšťalky, klaksony či bubny (ať jsme slyšet). Chceme konec vlády jedné straky. Chceme premiéra, ne lháře. Chceme premiéra, ne bábovku.
Za tým Milion chvilek pro demokracii
Mikuláš Minář

Více na 

https://www.milionchvilek.cz/

https://www.milionchvilek.cz/